Klasa 1-3 Mały Robotyk

Mały Robotyk

W czasie zajęć, dzieci pracując samodzielnie bądź w parach. Wykorzystując zestawy klocków Lego WeDo 2.0 konstruują różne roboty (np. statki kosmiczne, maszyny, zwierzęta itp.). Zbudowane roboty są następnie podłączane do komputera za pomocą złącza USB.

Kolejnym etapem jest zaprogramowanie zbudowanego robota. Odbywa się to w specjalnej aplikacji dostosowanej do możliwości dzieci, gdzie kolejne polecenia mają formę bloczków, którym nadaje się odpowiednie parametry oraz układa się w odpowiedniej kolejności. Celem jest takie ustawienie zbudowanego robota, aby wykonywał  zadane mu polecenia wykorzystując do tego czujniki, w które jest wyposażony (czujnik wychylenia, ruchu, odległości). Dzieci zapoznają się ze słownictwem w języku angielskim, muszą logicznie myśleć, testować, analizować a na końcu modyfikować program tak, by robot zadziałał wedle ich życzenia, instruktorzy jedynie proponują rozwiązania.

Oprócz wiedzy ściśle technicznej, którą młodzi konstruktorzy nabywają budując i programując robota, uczą się terminologii w języku angielskim oraz otrzymują od nas dodatkowe informacje na temat zbudowanego przez siebie przedmiotu: jego historii, wykorzystania, środowiska życia itp.

tel.: +48 535 662 418
@: biuro@edurobots.pl
Bydgoszcz 85-005
ul. Gdańska 69
Style switcher RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image